PLASTOVÁ OKNA SALAMANDR

Doplňující informace

Plastová okna a dveře - česká kvalita bez kompromisu

Plastová okna a dveře OTHERM to je 20 let tradice špičkových produktů. Výroba oken a dveří výhradně v České republice zaručuje, že za své peníze dostanete kvalitu, na kterou se můžete spolehnout. Oslovte nás poptávkou a využijte ZDARMA odbornou konzultaci a zpracování nabídky na klíč Vašim požadavkům.

Proč zvolit plastová okna OTHERM?

 • nabízíme kvalitní okna a dveře vhodné pro každý typ stavby
 • díky perfektní funkčnosti a tvarové stabilitě šetří náklady na vytápění
 • umíme si poradit i s atypickými požadavky
 • vyberete si u nás ze širokého sortimentu doplňků, stínící techniky
 • standardně mají naše okna zvýšenou odolnost proti vloupání
 • nabízíme kompletní služby výměny a montáže oken a dveří
 • za své výrobky ručíme a vždy se o dodané produkty postaráme
 • najdete nás na více než 80 místech v ČR

Přednosti plastových oken

Pokud se rozhodnete pro plastová okna, můžete si být jisti: 

 • minimálními nároky na údržbu 
 • dokonalou tepelnou izolací 
 • vysokou hlukovou izolací 
 • odolností proti mechanickému poškození 
 • širokou škálou barevných provedení
 • dlouhou životností při nezměněných vlastnostech

OTHERM vyrábí plastová okna z prvotřídních německých profilů z produkce SALAMANDER. Dodávané profily plastových oken se vyznačují velkou tloušťkou stěn oken a tedy i stabilitou rámu. Díky těmto pevným vlastnostem se okna nijak nekřiví, nekroutí a zachovávají naprosto pevný tvar po dobu mnoha desítek let. Plastová okna drží svůj tvar a dovírání je tedy snadné a naprosto jednoduché. 

Kriteria pro výběr oken

Prostředí, kde se stavba nachází, by mělo být jedním zrozhodujících kriterií při volbě oken. Doporučujeme zvážit zejména hlediska hlučnosti, prašnosti, vlhkosti a působení větru. Je dobré posoudit tyto podmínky i pro jednotlivé části stavby a přizpůsobit tak vlastnosti oken rozdílným vnějším vlivům.

Tepelně izolační vlastnosti oken přímo ovlivňují úsporu energie, kterou okna uživatelům poskytnou. V této souvislosti je dobré zaměřit se nejenom na klasické parametry rámů oken jako je stavební hloubka a počet komor, ale zvážit také parametry zasklení. Je vhodné mít informaci o prostupu tepla celým oknem Uw tedy kombinací prostupu rámem i zaskelním, to je zhlediska úspory energie rozhodující charakteristika okna.

Bezpečnost domova je dalším kriteriem, které je vhodné zvážit. Moderní okna nabízejí řadu ochranných prvků, které znesnadňují vloupání. Doporučujeme také seznámit se snabídkou funkčních doplňků a zejména s kvalitou a funkčností kování oken, které zásadně ovlivňuje funkčnost oken.

Cena oken je pro zákazníky často tím nejdůležitějším parametrem a zejména vposlední době je velmi lákavá nabídka slev. Kvalita ale není zadarmo a zákazník by měl vždy mít doložen také původ oken včetně odpovídající záruky kvality.

Design a barevnost

Design hraje vedle funkčních parametrů neméně důležitou roli. U plastových oken jsou v nabídce klasické rovné tvary i oblé tvary přesazených křídel. Vzhled eurooken lze měnit např. použítím okenních příček, volbou barvy okapnice apod. Dřevohliníková okna se nabízí hned v pěti různých designech. Z nabídky oken OTHERM si bez ohledu na materiál vybere opravdu každý.

Barevná škála pro jednotlivé materiály je nepřeberná, plast a hliník lze dokorovat skutečně různě. U eurooken lze barevnost oken také odlišovat tónováním, i když možnosti jsou poněkud a závisí zejména na použité dřevině. Nejžádanější u plastu i hliníku jsou tzv. dřevodekory, ale také např. šedá barva plastových oken, která imituje hliník. Plastová okna je možné dekorovat vodlišných designech jak zvnější tak vnitřní strany a sladit je tak scelkovým interierem i exteriérem domu či bytu.